3.8 C
New York
Monday, March 20, 2023

Buy now

Gjoshi i PDK-së: Çdo ditë, Albin Kurti po i falë krimet dhe kriminelët serbë

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, e ka përkujtuar kryeministrin e vrarë serb Zoran Gjingjiq në 20-vjetorin e vrasjes së tij, ditë më parë ai kishte përkujtuar edhe politikanin serb, Oliver Ivanoviq në pesë vjetorin e vdekjes së tij.

Sekretari i Partisë Demokratike të Kosovës, Betim Gjoshi ka reaguar duke thënë se përkujtime e tilla janë dëshmi e qartë se Kurti ka filluar ta zbatojë planin franko-gjerman për tejkalimin e së kaluarës.

Sipas tij, Kurti çdo ditë po i falë krimet dhe kriminelët serbë.

“Përkujtimet me shumë dhimbje e lavdërime për Oliver Ivanoviqin dhe Zoran Gjingjiqin, janë dëshmi e qartë se Albin Kurti ka filluar ta zbatojë planin franko-gjerman për tejkalimin e së kaluarës. Çdo ditë, Albin Kurti po i falë krimet dhe kriminelët serbë. Kjo është e rrezikshme për historinë shqiptare. Ky është sulm direkt mbi të vërtetën historike të kombit tonë.” – ka shkruar Gjoshi në Facebook.

te ngjashme

105,454FansLike
12,000FollowersFollow
3FollowersFollow
- Advertisement -

te fundit