28 C
New York
Friday, July 19, 2024

Buy now

E takoi në Prishtinë, takohet edhe në SHBA- Osmani përafron dukshëm marrëdhëniet me Edi Ramën

- Advertisement -

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, e cila po qëndron për vizitë në Washington, në margjina të samitit të NATO-s ka takuar kryeministrin e Shqipërisë, Edi Rama, njofton Presidenca!

Sipas njoftimi për media thuhet se në këtë takim, të dy liderët diskutuan lidhur me rëndësinë e ecjes përpara në rrugën euroatlantike të Kosovës, e në veçanti për hapat e domosdoshëm drejt anëtarësimit në NATO, aleancë kjo jetike për sigurinë dhe paqen në rajonin tonë e më gjerë.

Osmani theksoi se ky takim shërben për t’i koordinuar qëndrimet dhe përpjekjet tona të përbashkëta në mënyrë që edhe Kosova, sa më parë, t’i bashkohet Shqipërisë dhe shteteve tjera aleate si anëtare me të drejta të plota në NATO, aty ku edhe e ka vendin.

Të ngjashme

111,400FansaPëlqeje
12,000NdjekësitNdjek

Të fundit