Sport

E ardhmja e Ronaldos: Bastet zbulojnë ekipin favorit për portugezin

Para fillimit të Kupës së Botës 2022 në Katar, 37-vjeçari Cristiano Ronaldo dha një intervistë për Piers Morgan, në të cilën ai foli ashpër mes drejtuesve të Man United, si dhe për Erik ten Hag.

Më 22 nëntor 2022 Ronaldo dhe Man United ndërprenë kontratën. Cristiano nuk do të marrë asnjë pagesë dhe do të zgjedhë një klub të ri pas Kupës së Botës në Katar. Ky lajm u bë befas kryefjala e ditës.

Analistët e kompanisë së basteve vlerësuan perspektivat për vazhdimin e karrierës së portugezit legjendar.

Nnë cilin klub do të përfundojë Ronaldo pas largimit nga United?

Sporting – koeficienti 4.00. Ishte pikërisht këtu ku Cristiano filloi rrugëtimin e tij të futbollit dhe tërhoqi vëmendjen e Man United. Ronaldo dhe familja e tij kanë folur vazhdimisht për dëshirën e sulmuesit për të përfunduar karrierën e tij në Lisbonë.

Chelsea – 5.00. Londinezët e konsideruan transferimin e Ronaldos që në verë, por më pas Thomas Tuchel e pengoi. Gjermani tashmë është zëvendësuar nga Potter dhe interesi i Todd Boeli për portugezin nuk është zhdukur.

Çdo klub MLS – 7.00. Liga e huaj është gjithmonë e lumtur të presë lojtarë të shquar nga Evropa, dhe Beckham ka ëndërruar prej kohësh të joshë jo vetëm Ronaldon, por edhe Leo Messin në Inter Miami.

PSG – 15.0. Është ky koeficient që vlerëson shanset e Ronaldos për të luajtur në të njëjtin ekip me Messin dhe në këtë mënyrë të përmbushë ëndrrën e çdo tifozi futbolli.

Bayern – 25.0. Në verë, skuadra e Mynihut liroi Lewandowski në Barcelonë dhe Mane u ftua të zinte vendin e tij. Senegalezi u lëndua pak para Kupës së Botës 2022. Drejtuesit e klubit gjerman mund të mendojnë për zëvendësimin e senegalezit.

Çfarë opsionesh të tjera ka?

Napoli – koeficienti 15.00
Roma – 17.00
Atlético – 25.00
Newcastle – 25.00.