25.6 C
New York
Wednesday, October 4, 2023

Buy now

Çitaku: Për herë të parë Kosova është pala e sanksionuar në përballje me Serbinë

Nënkryetarja e PDK-së, Vlora Çitaku, ka folur për takimin e sotëm mes kryeministrit Albin Kurti dhe presidentit serb Aleksandar Vuçiq.

Çitaku tha se për herë të parë Kosova shkon në dialog si palë e sanksionuar nga aleatët.

Ajo tha se kjo po ndodhë për shkak të qasjes së papërgjegjshme dhe avantureske të kryeministrit Kurti.

“Sot, Kryeministri duhet të sillet përgjegjëshëm. Kosova është më e rëndësishme se egoja e tij”, ka shkruar Çitaku në Facebook.

Të ngjashme

107,454FansaPëlqeje
12,000NdjekësitNdjek

Të fundit