22.4 C
New York
Thursday, July 18, 2024

Buy now

Britania paralajmëron turistët që të mos udhëtojnë në këto vende, përmendet edhe Kosova

- Advertisement -

Ministria e Jashtme po këshillon kundër çdo udhëtimi në pjesë të mëdha të Izraelit dhe territoreve të pushtuara palestineze, dhe të gjitha udhëtimet, përveçse thelbësore, në pjesën tjetër të vendit.

Zyra e Jashtme ka futur në “listën e zezë” vendet me turistë në Mbretërinë e Bashkuar që u kërkohet të shmangin. Ministria e Jashtme po këshillon kundër çdo udhëtimi në pjesë të mëdha të Izraelit dhe territoreve të pushtuara palestineze, dhe të gjitha udhëtimet, përveçse thelbësore, në pjesën tjetër të vendit, shkruajnë mediat britanike, përcjell Periskopi.

Gjithashtu ka paralajmërime “mos udhëto” për Bjellorusinë, përveç paralajmërimeve thelbësore të udhëtimit për pjesë të rëndësishme të” Kosovës. Rusia dhe Ukraina kanë të dyja “paralajmërimet për të mos udhëtuar”, ashtu si Irak, Irani, Izraeli, Libani dhe gjithashtu “territoret e pushtuara palestineze”.

Të ngjashme

111,400FansaPëlqeje
12,000NdjekësitNdjek

Të fundit