-0.3 C
New York
Wednesday, November 29, 2023

Buy now

Borrell pas takimit të kryediplomatëve: Duam të avancojmë integrimin e rajonit në vendimmarrjen tonë

Politikë të Jashtme dhe Siguri, Josep Borrell ka shkruar në X rreth takimit në mes të BE-së dhe ministrave të jashtëm të Ballkanit Perëndimor.

“Vendi i BB-ve është në BE”, ka shkruar mes tjerash Borrell duke shtuar se dëshirojnë të avancojmë integrimin e rajonit në vendimmarrjen e BE-së

Kështu është shprehur Borrell në “X”, nga ku tha se BE dëshiron të avancojë integrimin e rajonit në vendimmarrjen e tyre.

Postimi i plotë:

Kryesimi i takimit ministror BE-Ballkani Perëndimor mbrëmjen e sotme me 6 ministrat e rajonit.

Ne duam të avancojmë integrimin e rajonit në vendimmarrjen tonë, duke përfshirë politikën e jashtme dhe të sigurisë – tashmë përpara anëtarësimit.

Vendi i BB-ve është në BE.

Të ngjashme

111,400FansaPëlqeje
12,000NdjekësitNdjek

Të fundit