7.1 C
New York
Sunday, April 2, 2023

Buy now

Biden e Von der Leyen diskutuan për Kosovën e Serbinë, Maliqi: Kemi hyrë në fazë serioze

Analisti Agon Maliqi, ka reaguar pasi presidentja e Komisionit Evropian, Ursula von der Leyen e presidenti amerikan, Joe Biden, diskutuan për raportet Kosovë-Serbi.

Sipas Maliqit, kjo dëshmon se procesi ka hyrë në fazë serioze.

POSTIMI:

Biden dhe Von der Leyen paskan diskutuar sonte mes tjerash edhe për dialogun Kosovë-Serbi. Fakti që kjo çështje ka qenë në agjendë në një nivel kaq të lartë në diskutimet mes SHBA dhe BE tregon se kemi hyrë në një fazë serioze.

Kërkoj falje që po ju ndërhy me kësi tema të parëndësishme kur gjaku i popullit po vlon me Big Brother.

Të ngjashme

105,454FansaPëlqeje
12,000NdjekësitNdjek

Të fundit