19.2 C
New York
Saturday, June 3, 2023

Buy now

Baraliu i ashpër me Konjufcën për Asociacionin: Lej foret, kompetenca ç’kompetenca – por as asi as kësi!

Bleron Baraliu, analist, ka reaguar në lidhje me një deklaratë të Glauk Konjufcës, kryetarit të Kuvendit të Kosovës, i cili deklaroi se nëse kërkohet Asociacioni me kompetenca ekzekutive, atëherë vendi duhet të shkojë në zgjedhje.

Baraliu ka shkruar një status, në të cilin i ka thënë Konjufcës t’i lë “foret”.

“Care leji foret kompetenca c’kompetenca – por as asi as ksi!

OJQ po!, kerkush spo i ndal serbet; le ta bajne qysh te dojne dhe aplikojne si krejt OJQte.” – shkroi Baraliu, ndër të tjera.

Të ngjashme

105,454FansaPëlqeje
12,000NdjekësitNdjek

Të fundit