16.2 C
New York
Thursday, May 30, 2024

Buy now

Arrestohet dy serbë në pikën kufitare në Jarinjë, policia jep detaje

- Advertisement -

Janë arrestuar dy persona në pikë kalimin kufitar në Jarinjë.

Lajmin e ka bërë të ditur për media zëvendës drejtori i Policisë së Kosovës për rajonin e Mitrovicës së Veriut, Veton Elshani.

Ai tha se njëri nga të arrestuarit është dërguar në burg, ndërsa tjetri është duke u intervistuar nga Njësia e Krimeve të Rënda.

Të dy të arrestuarit janë të komunitetit serbë.

Njëri nga të arrestuarit nuk i ka kryer ditët e burgut dhe është dërguar sërish për 12 ditë në burg, ndërsa tjetri është duke u intervistuar nga Krimet e Rënda.” – ka bërë të ditur Elshani.

Të ngjashme

111,400FansaPëlqeje
12,000NdjekësitNdjek

Të fundit