11.3 C
New York
Wednesday, April 24, 2024

Buy now

Anton Çetta për Xhemajl Abrinë: “Xhemajl Aga po na pysin a je shqiptar a musliman..?”

- Advertisement -

Anton Çetta kishte shkruar për Xhemajl Abrinë.
“Në fund të shekullit të 19-të kur na u dobsua Turqija, (dhe mbetëm përfundimisht nën Serbi) shkuen disa fshatarë te pleqnari Xhemajl Abria dhe e pyten. Xhemajl Aga… Po na pysin për regjistrim “A jeni shqiptar a musliman” e nuk po dimë si me u përgjigjë! Shkrunu kurrkusha ju tha Xhemajl aga.. Si bre kurrkusha i than fshatarët!?

  • Po, kur nuk e dini se ç’ka jeni, ma mirë me u shkru si kurrkusha.”

Anton Çetta, Drenicë.

 

Të ngjashme

111,400FansaPëlqeje
12,000NdjekësitNdjek

Të fundit