8.1 C
New York
Friday, April 19, 2024

Buy now

Paralajmërohen erëra të forta, mund të ketë dëme materiale

- Advertisement -

Sot parashihet mot me diell dhe vranësira të pakta, ndërsa vonë pasdite mund të ketë shtim të vranësira dhe reshje lokale shiu, kryesisht në Rrafshin e Kosovës: zona veriore, verilindore, lindore dhe ajo disi qëndrore, ku nuk përjashtohet mundësia për ndonjë shkarkesë elektrike.

Era do fryjë nga kuadrati i perëndimit, e cila kohë pas kohe pritet të jetë mjaft e fuqishme, me shpejtësi prej 20-75 km/h, ku edhe ka mundësi të ketë dëme materiale.

Sipas MeteoKosova, temperaturat do të pësojnë ulje, me minimale që do të lëvizin prej 10 deri në 12°C, ndërsa ato maksimale prej 17 deri në 20°C.

Të ngjashme

111,400FansaPëlqeje
12,000NdjekësitNdjek

Të fundit