8.2 C
New York
Friday, April 19, 2024

Buy now

Ambasadorja e Izraelit në Kosovë: Po rriten prodhimet kosovare në Izrael

- Advertisement -

Ambasadorja e Izraelit në Kosovë, Tamar Ziv, ka treguar se numri i prodhimeve kosovare në Izrael është rritur.

Kështu ka bërë të ditur ambasadorja përmes një postimi në ‘X’, shkruan lajmi.net.

Ndër produktet e qasshme tani më në tregun e Izraelit janë edhe pijet e brendit “Frutomania”.

Jam e lumtur të shoh gjithnjë e më shumë prodhime kosovare të pranishme në tregun izraelit, me kompaninë e njohur kosovare të shitjes me shumicë të pijeve “Frutomania” tani të qasshme për konsumatorët këtu në Izrael. Mbetemi të përkushtuar për afrimin e ekonomive tona dhe qytetarëve tanë”, ka shkruar ambasadorja Ziv.

 

Të ngjashme

111,400FansaPëlqeje
12,000NdjekësitNdjek

Të fundit