12.2 C
New York
Sunday, June 4, 2023

Buy now

Al-Hilal e rrit ofertën, mbi 500 milionë në vit për Messin

Klubi i futbollit saudit Al Hilal e ngriti ofertën e tyre për pagën e superyllit argjentinas Lionel Messi në më shumë se 500 milionë dollarë në vit, sipas raportimeve të shumta të mediave.

Disa raporte lajmesh kanë pretenduar se klubi po angazhohet që ylli argjentinas t’i bashkohet ekipit nga Arabia Saudite.

Futbollisti është afër fundit të një marrëveshjeje dyvjeçare me Paris Saint-Germain dhe një zgjatje e marrëveshjes ende nuk është bërë, thuhet në raportet.

Mbetet të shihet nëse Messi do të zgjedhë Arabinë Saudite para një rikthimi të mundshëm në Barcelonë.

Të ngjashme

105,454FansaPëlqeje
12,000NdjekësitNdjek

Të fundit