15.7 C
New York
Tuesday, May 21, 2024

Buy now

Abdixhiku: Asnjëherë në histori qeveria s’ka pasur investime kapitale vetëm 11%

- Advertisement -

Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës Lumir Abdixhiku, e ka kritikuar kryeministrin e Kosovës Albin Kurti, për qeverisjen e tij gjatë këtyre tre vjetëve.

Abdixhiku foli rreth investimeve kapitale të qeverisë, ku tha se asnjëherë në histori nuk kanë vetëm 11 përqind.

“Në deklarimin e qeverisë dhe të kryeministrit thuhet se është rritur në nivel rekord numri i investimeve kapitale. 550 milionë euro. Por, a e din se çka bëjnë ata në këtë 550 milionësh i llogarisin edhe 230 milionë euro të komunave”, tha Abdixhiku.

“Po i heqim për pak komunat, dhe po e marrim vlerën e investimeve kapitale nga Qeveria. Sipas raporteve të Ministrisë së Financave, brenda vitit të kaluar kanë qenë vetëm 348 milionë euro”, tha ai në Rubikon të Klan Kosovës.

Të ngjashme

111,400FansaPëlqeje
12,000NdjekësitNdjek

Të fundit