4.6 C
New York
Tuesday, December 5, 2023

Buy now

Zvicra kalon në epërsi ndaj Kosovës me të filluar pjesa e dytë

Kosova po takohet sonte ndeshjen e radhës në kuadër të kualifikimeve për Kampionatin Evropian “Euro 2024”.

“Dardanët” për përballen me Zvicrën në “St. Jakob-Park”, me ndeshjen që do të luhet nga ora 20:45.

Zvicra ka kaluar në avantazh prej 1:0 në mintutën e 48-të me golin e shënuar nga Vargas me kokë.

Matematikisht Kosova është ende në garë për kualifikimin historik, andaj ndeshja e sontme do të jetë e rëndësisë së madhe.

Kosovës i nevojitet vetëm fitorja ndaj Zvicrës, për të mbajtur gjallë shpresat dhe që gjithçka do të vendosej pastaj në xhiron e ardhshme, që është edhe e fundit në Grupin I.

Të ngjashme

111,400FansaPëlqeje
12,000NdjekësitNdjek

Të fundit