11.4 C
New York
Sunday, April 14, 2024

Buy now

Zelensky: Shtatë avionë luftarakë rusë u rrëzuan brenda një jave

- Advertisement -

“Forcat ukrainase kanë rrëzuar shtatë avionë luftarakë rusë brenda një jave.”

Kështu u shpreh presidenti i Ukrainës, Volodymyr Zelensky, shkruan Sky News.

Në një video të postuar në rrjetin social X, presidenti ukrainas falënderoi forcat ajrore për “precizitetin” e saj në rrëzimin e avionit Su.

“Një nga qëllimet kryesore të shtetit tonë këtë vit është të mbrojë qiellin dhe pozicionet tona të vijës së parë nga sulmet ajrore dhe raketore ruse”, theksoi Zelensky.

Të ngjashme

111,400FansaPëlqeje
12,000NdjekësitNdjek

Të fundit