19.5 C
New York
Saturday, June 3, 2023

Buy now

Xhaka: Nuk ishte vendim i lehtë për mua të shkoja në Serbi

Kapiteni i Zvicrës, Granit Xhaka është deklaruar për herë të parë për udhëtimin e tij në Novisad të Serbisë, atje ku u përball me Bjellorusinë në kuadër të kualifikimeve për në Kampionatin Evropian Euro 2024.

Ai ka thënë se nuk ishte vendim i lehtë për të shkuar atje, por dëshira e madhe për ta ndihmuar Zvicrën bëri që ta marr një vendim të tillë pas konsultimit me trajnerin Murat Yakin.

“Kam pasur një bisedë shumë të mirë me Murat Yakin para ndeshjes për të shkuar apo jo. Ishte gjithmonë e qartë për mua se doja të vija dhe të luaja futboll. Nuk ishte një vendim i lehtë për të gjithë të përfshirët në këtë situatë. Por, më vjen mirë që u kthyem me tre pikë”, ka thënë Xhaka i cili shënoi një gol shumë të bukur ndaj tyre.

Xhaka pritet të luajë ndeshjen e tij të 112-të ndërkombëtare me Zvicrën sonte kundër Izraelit.

Të ngjashme

105,454FansaPëlqeje
12,000NdjekësitNdjek

Të fundit