1.6 C
New York
Thursday, December 7, 2023

Buy now

Vajza e Sylvinhos me “gjak shqiptari”, e përlotur pas kualifikimit të Shqipërisë

Kombëtarja shqiptare e futbollit e ka siguruar edhe matematikisht pjesëmarrjen në Kampionatin Evropian, që mbahet në Gjermani vitin e ardhshëm.

Këtij triumfi i është gëzuar edhe familja e trajnerit të “kuqezinjve”, Sylvinhos.

Madje vajza e tij, Tati ka publikuar fotografi duke qarë pas suksesit të të atit.

Si fillim ajo ka shpërndarë foton e Federatës Shqiptare të Futbollit pas kualifikimit, teksa më vonë ka publikuar edhe një bisedë në Whatsapp.

“Dhe jam duke qarë në një lokal”, ka shkruar vajza e trajnerit brazilian personit me të cilin po bisedon.

Shqipëria me barazim ndaj Moldavisë ka 14 pikë në pozitën e parë, dy më shumë se Çekia dhe tri më tepër se Polonia. Moldavia është e katërta me 10 pikë.

Tri ditë më vonë, Shqipëria e luan ndeshjen e fundit të kualifikimeve, atë kundër Ishujve Faroe, në stadiumin “Air Albania” në Tiranë.

Të ngjashme

111,400FansaPëlqeje
12,000NdjekësitNdjek

Të fundit