9.3 C
New York
Saturday, April 20, 2024

Buy now

Transferet e shekullit

- Advertisement -

Lionel Messi dhe Cristiano Ronaldo bënë lëvizje të bujshme gjatë vitit 2021

Lionel Messi dhe Cristiano Ronaldo bënë tërmet në botën e futbollit gjatë vitit 2021.

Ata bënë lëvizje të bujshme, për të cilat u fol gjithandej.

Ylli argjentinas i dha fund eksperiencës së jashtëzakonshme në Barcelonë, ku kishte luajtur që nga fëmijëria.

Gjiganti katalunas s’kishte mundësi ta paguante 34 vjeçarin shkaku i rregullave të La Ligas.

Prandaj, me lot në sy, shtatë herë fituesi i Topit të Artë u përshëndet nga Camp Nou.

Dhe, përfaqësuesi argjentinas me këtë rast ishte lojtar i lirë dhe oferta s’i munguan.

Para Manchester Cityt ai e zgjodhi Paris Saint-Germainin.

Messi nënshkroi kontratë dyvjeçare me gjigantin francez dhe flitet se në Paris paguhet afro 40 milionë euro në vit.

Messi shkëlqeu me parisienët sidomos në Ligën e Kampionëve.

Por, natyrisht se është larg paraqitjeve që jemi mësuar ta shohim në fanellën e Barcelonës.

Gjatë vitit lëvizje bëri edhe Cristiano Ronaldo.

Ylli portugez kishte vendosur të largohej nga Juventusi dhe ishte pranë transferimit në Manchester City.

Mirëpo, në fund 36 vjeçari përfundoi në ish-klubin e tij, Manchester United.

Përkundër moshës së shtyrë, përfaqësuesi portugez po e udhëheq ekipin nga “Old Trafford”.

Njëjtë si Messi, edhe ai ka shkëlqyer mbi të gjitha në Ligën e Kampionëve.

Ronaldo ka shënuar gola të rëndësishëm dhe vendimtarë për “Djajtë e Kuq” deri tash këtë sezon.

Ky pa dyshim mund të konsiderohet si viti i transfereve të shekullit.

Nuk kishte ndodhur më parë që dy prej futbollistët më të mirë të historisë të ndërronin mjedis në vitin e njëjtë. /Express/

Të ngjashme

111,400FansaPëlqeje
12,000NdjekësitNdjek

Të fundit