12.2 C
New York
Sunday, June 4, 2023

Buy now

Tifozët i gjuajnë me gjësende basketbollistët e Pejës, detyrohen të largohen në zhveshtore

Peja është kampioni i ri i Kosovës në basketboll.

Klubi pejan fitoi finalen e fundit ndaj Trepçës me rezultatin 93:91.

Pas 10 vitesh pritje, pejanët më në fund u kurorëzuan me titullin kampion.

Por, menjëherë pasi përfundoi ndeshja, basketbollistët pejanë filluan të sulmoheshin nga tifozët e pranishëm.

Menjëherë, basketbollistët dhe stafi i Pejës u drejtua në zhveshtore.

Të ngjashme

105,454FansaPëlqeje
12,000NdjekësitNdjek

Të fundit