27.3 C
New York
Wednesday, July 24, 2024

Buy now

Te Lajçaku në Bruksel nis takimi i Bislimit me Petkoviqin

- Advertisement -

Pas takimeve ndaras me Miroslav Lajçakun, i dërguar i posaçëm i BE-së për dialogun mes Kosovës dhe Serbisë, dy negociatorët, pra Besnik Bislimi dhe Petar Petkoviq, janë duke zhviluar një takim trepalësh.

Siç raportohet, takimi ka filluar rreth orës 19:00.

Sjellim ndër mend që në këtë takim do të diskutohet për rrugën përpara për zbatimin e marrëveshjes së Ohrit.

Gjatë ditës, Bislimi ishte takuar ndaras me Lajçakun.

Të ngjashme

111,400FansaPëlqeje
12,000NdjekësitNdjek

Të fundit