27.3 C
New York
Wednesday, July 24, 2024

Buy now

Shqipëria e dyta: Publikohet lista e kombëtarëve më të gjobitura nga UEFA

- Advertisement -

Kombëtarja e Shqipërisë ka zënë vendin e dytë si kombëtarja më e gjobitur nga shtëpia e futbollit UEFA për Kampionatin Evropian “Euro 2024”.

Në këtë Evropian, vetëm Kroacia është gjobitur më shumë, afro 50 mijë euro mbi Shqipërinë.

Shkaku i gjërave të hedhura në stadiume, si dhe mesazheve “provokuese”, Shqipëria është gjobitur më 171 mijë e 375 euro.

Lista e plotë:

Të ngjashme

111,400FansaPëlqeje
12,000NdjekësitNdjek

Të fundit