29.5 C
New York
Monday, July 15, 2024

Buy now

“Të dobët dhe të dëmshëm”, Miftaraj kritikon ashpër Kurtin dhe Bislimin për dialogun

- Advertisement -

Drejtori ekzekutiv në Institutin e Kosovës për Drejtësi, Ehat Miftaraj, ka kritikuar kryeministrin e Kosovës, Albin Kurti dhe Lëvizjen Vetëvendosje lidhur me procesin e dialogut të lehtësuar nga Brukseli.

Me anë të një postimi në Facebook, ka thënë se Kurti dhe LVV-ja kanë harruar parimet dhe përfshirjen e Kuvendit në dialog.

Tutje, ai ka thënë se për takimin e nesërm mes dy kryenegociatorëve në dialog duket se dinë vetëm Kurti dhe vartësi i tij, Besnik Bislimi, zëvëndëskryeministër i kosovës.

Postimi i tij i plotë:

Albin Kurti dhe Levizja Vetvendosje në opozitë kërkonte me ngulm përfshirjën e Kuvendit të Kosovës në dialog.

Albin Kurti dhe Levizja Vetvendosje ne pushtet i ka harruar parimet dhe përfshirjen e Kuvendit ne dialog.

Dialogun dhe procese te rendesishme per Republiken e Kosoves i kane privatizuar deri ne ate mase sa publiku ne Kosove duhet te informohet per keto procese permes burimeve nga Brukseli apo qendra tjera.

E nesër Besnik Bislimi do të takohet ne Bruksel me Petkoviqin per te diskutuar per çeshtje te dialogut qe vetem Albin Kurti dhe Besnik Bislimi si duket e dinë.

Nese Besnik Bislimi neser diskuton per Statutin e Asociacionit eshte fatkeqësi per Kosoven. I njejti eshte deshmuar negociator ekstrem i dobet dhe i dëmshëm njejte sikurse shefi i tij Albin Kurti.

Të ngjashme

111,400FansaPëlqeje
12,000NdjekësitNdjek

Të fundit