22.9 C
New York
Thursday, July 18, 2024

Buy now

Gashi: Serbisë nuk i konvenon Asociacioni, i kushton një miliard euro

- Advertisement -

Ish-zëvendësministri për Komunitete dhe Kthim, Milazim Gashi, ka thënë se Serbisë nuk i konvenon formimi i Asociacionit të komunave me shumicë serbe në Kosovë për shkaqe financiare.

Gashi për RTV Dukagjini ka thënë se kostoja e Asociacionit e kap vlerën miliard euro.

“Serbia nuk do ta nënshkruajë asnjë pikë asnjë nen të Asociacionit, sepse konvertohet problemi. Kemi 50 mijë banorë serbë në Kosovë, kostoja për me financu Asociacionin është 1 miliard euro, asnjë Qeveri e Serbisë nuk ka fuqi t’i japë 1 miliard euro për Asociacion”, tha ai.

 

Të ngjashme

111,400FansaPëlqeje
12,000NdjekësitNdjek

Të fundit