8.2 C
New York
Friday, April 19, 2024

Buy now

Superkompjuteri tregon tri përfaqësueset me më së shumti gjasa për të triumfuar në Euro 2024

- Advertisement -

Një superkompjuter ka vlerësuar shanset e secilës nga ekipet përfaqësuese për të fituar Kampionatin Evropian në Gjermani këtë verë, me Anglinë që shihet si favorite.

Pavarësisht nga ndeshjet e marsit, që ishin me rezultatet jo të favorshme, sipas superkompjuterit të OCB Scores, Anglia është favorite për të fituar Euro 2024.

Tre Luanët kanë një shans prej 34.4 për qind për ta fituar turneun.

EURO 2020 final: meet the England team | UEFA EURO | UEFA.com

Duke përdorur të dhëna historike, shanse dhe modele të parashikuara, si dhe faktorë të tillë si paraqitjet e mëparshme të turneut, Anglia është menduar të fitojë një turne të parë për meshkuj që nga viti 1966.

Ndërkohë, Franca është favoritja e dytë, pasi ka një shans prej 28.3 për qind për të fituar Euro 2024. Ndërkohë, Gjermania nikoqire është e treta me 13.5 për qind mundësi për të ngritur trofeun lartë.

Kampioni aktual, Italia, kanë vetëm 0.8 për qind shanse për të mbajtur mbetur sërish kampion. Belgjika, Holanda, Spanja dhe Portugalia janë gjithashtu ndër favoritët për të fituar trofeun.

Të ngjashme

111,400FansaPëlqeje
12,000NdjekësitNdjek

Të fundit