23.2 C
New York
Tuesday, May 28, 2024

Buy now

Sulmet nga Irani, Izraeli mbyll shkollat dhe kufizon tubimet

- Advertisement -

Zyrtarët izraelitë sinjalizojnë qytetarët që të ruajnë qetësinë pasi shkollat janë mbyllur dhe grumbullimet janë të kufizuara.

Zyrtarët izraelitë u thonë banorëve që të mos panikohen dhe të kenë kujdes pasi Irani lëshon dhjetëra dronë drejt Izraelit, sipas CNN.

Shkollat, universitetet dhe kampet janë mbyllur në Izrael dhe ka një ndalim për tubimet e më shumë se 1,000 njerëzve.

“Të gjithëve këtu u kërkohet vetëm të mbajnë një sy të ngushtë në lajmet, në telefonat e tyre dhe t’i kushtojnë vëmendje asaj që u thuhet të bëjnë,” raportoi ajo nga Tel Aviv.

Forcat e Mbrojtjes të Izraelit thanë më herët të shtunën, aktivitetet arsimore në Izrael do të pezulloheshin dhe do të kishte tubime të kufizuara mes frikës së një sulmi nga Irani.

Të ngjashme

111,400FansaPëlqeje
12,000NdjekësitNdjek

Të fundit