34.4 C
New York
Friday, June 21, 2024

Buy now

Izraeli synon të rrëzojë dronët iranianë përpara se të hyjnë në hapësirën ajrore

- Advertisement -

Ushtria izraelite synon të parandaloj dronët e lëshuar nga Irani para se të arrijnë në qiellin izraelit, sipas një zyrtari ushtarak, raporton CNN.

Izraeli parashikon që Irani mund të lëshojë valë shtesë të dronëve me kalimin e kohës dhe po monitoron asetet e tjera iraniane për lloje të tjera sulmesh, shtoi zyrtari ushtarak izraelit.

Të ngjashme

111,400FansaPëlqeje
12,000NdjekësitNdjek

Të fundit