1.6 C
New York
Thursday, December 7, 2023

Buy now

Snajpëristët ukrainas eliminojnë ushtarët rusë, publikohen pamjet e sulmeve

Snajpersitët ukrainas po cilësohen si një prej lojtarëve kryesor në luftën kundër forcave pushtuese ruse.

Këtë e dëshmojnë më së miri aksionet e tyre të shumta në tërë territorin e Ukrainës.

Pamjet e publikuara më poshtë, shfaqin ushtarët rusë në zona të ndryshme që eliminohen me precizitet të paparë nga snajperistët ukrainas.

Disa prej aksioneve të snajperistëve ukrainas janë filmuar në Zaporizhzhia, ku shihen sesi me nga një plumb arrijnë të eliminojnë ushtarët rusë.

Në një nga pamjet shihet ushtari rus duke u vrarë me një plumb, kurse sekuencat tjera tregojnë se ata qëllohen derisa ishin në lëvizje.

Me këto lëvizje, ukrainasit po tentojnë të thyejnë mbrojtjen ruse në Zaporizhzhia dhe të avancojnë drejt Krimesë, por fushat e minuara po ua vështirësojnë paksa punën.

Të ngjashme

111,400FansaPëlqeje
12,000NdjekësitNdjek

Të fundit