1.8 C
New York
Wednesday, December 6, 2023

Buy now

Rrahmani në delirë, ylli dardan dopietë dhe asistim në fitoren e Rapidit

Albion Rrahmani vazhdon shkëlqimin, kontribuon me dy gola dhe një asistim në fitoren e Rapidit ndaj Clujit Ndeshja e zhvilluar sonte në “Superbet Arena” përfundoi me rezultatin 3:1. Kjo ndeshje i takoi javës së dhjetë.

Rrahmani, i cili edhe sonte ishte titullar dhe i pazëvendësueshëm, ishte autor i dy golave të para (5’, 51’). Golin e parë e shënoi nga një top i kthyer, pasi fillimisht dështoi që shënonte nga penalltia.

23-vjeçari golin e dytë e arriti me një goditje nga brenda zonës.

Goli i tretë dhe i vulosjes së fitores u shënua nga Caludiu Petrila (71’), me një asistim me kokë nga Rrahmani.

 

Albion Rrahmani tani numëron gjashtë gola dhe një asistim në katër paraqitje në elitën e futbollit rumun.

Ndërkaq, golin e vetëm për Clujin e shënoi Ciprian Deac (10’). Te skuadra mysafire titullar ishte Arlind Ajeti, i cili luajti tërë takimin. Ermal Krasniqi hyri si zëvendësues në minutën e 62-të.

Rapidi pas kësaj fitore ka 18 pikë dhe tani ngjitet në pozitën e tretë në tabelë. Cluji është i dyti me një pikë më shumë.

Të ngjashme

111,400FansaPëlqeje
12,000NdjekësitNdjek

Të fundit