11.9 C
New York
Sunday, April 14, 2024

Buy now

Rikthehet Popeye, në prag të 95-vjetorit të daljes në ekran

- Advertisement -

Detari ikonik me zemër të mirë Popeye, i cili u shfaq për herë të parë në librat komikë në fund të viteve 1920, do të jetë subjekt i një filmi të ri live-action nga Chernin Entertainment dhe King Features.

Siç raporton Variety, prodhimi premtues dhe me buxhet të madh është aktualisht në zhvillim e sipër pa asnjë informacion tjetër të zbuluar.

Shkruar nga Michael Caleo, kjo është rishfaqja e parë live-action e personazhit që nga filmi i vitit 1980 Popeye, me Robin Williams.

Filmi i Paramount Pictures me një buxhet prej 20 milionë dollarësh u drejtua nga Robert Altman dhe fitoi 60 milionë dollarë në mbarë botën.

Marinari ikonë, i cili pëlqen të pijë një llull dhe të hajë spinaq ndërsa fiton fuqi të mbinatyrshme, po feston ditëlindjen e tij të 95-të këtë vit, pasi është shfaqur për herë të parë në komiken “Thimble Theater” të vitit 1929 nga Elsie Cr. Puro (Elzie Crisler Segar).

Të ngjashme

111,400FansaPëlqeje
12,000NdjekësitNdjek

Të fundit