9.3 C
New York
Saturday, April 20, 2024

Buy now

Repertori i David Bowie shitet me shifra të çmendura

- Advertisement -

Pas Bob Dylan dhe Bruce Springsteen, i gjithë katalogu muzikor i artistit David Boëie iu shit gjithashtu Warner Chappell Music për mbi 250 milionë dollarë. Njoftimi erdhi pas muajsh negociatash, pak ditë para festimeve të organizuara më 8 Janar për 75-vjetorin e lindjes së artistit.

Repertori përfshin gjashtë dekada këngësh, duke përfshirë “Heroes”, “Changes”, “Space Oddity”, “Let’s Dance”, “Golden Years”, “Ziggy Stardust” dhe qindra këngë të tjera nga 27 albume duke përfshirë “Toy”, të publikuara pas vdekjes.

Ndërkohë në mbarë botën, fansat po përgatiten të festojnë 75-vjetorin e lindjes së David Bowie, i lindur më 8 Janar 1947 dhe i ndarë nga jeta më 10 Janar 2016.

Të ngjashme

111,400FansaPëlqeje
12,000NdjekësitNdjek

Të fundit