27.3 C
New York
Wednesday, July 24, 2024

Buy now

Rama bën homazhe dhe i kryen nderimet e fundit për Ismail Kadarenë

- Advertisement -

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, bashkë me bashkëshorten e tij, Linda Rama, kanë bërë homazhe në nder të shkrimtarit Ismail Kadare.

Kolosit të letërsisë shqipe sot i ipet lamtumira e fundit, Rama dhe gruaja e tij kanë vendosur kurora lulesh para arkivolit të tij.

Poashtu, kanë shkruar edhe në librin e kujtimeve.

Të ngjashme

111,400FansaPëlqeje
12,000NdjekësitNdjek

Të fundit