15.7 C
New York
Tuesday, May 21, 2024

Buy now

Policia ndalon 4 shtetas të huaj, u kontrabanduan me kamion për në Kosovë

- Advertisement -

Katër shtetas të huaj, dy kurdë dhe dy sirianë janë kapur nga Policia e Kosovës të cilët në mënyrë ilegale ishin futur në territorin e Kosovës.

Ata u kapen të mërkurën në mesditë në fshatin Davidovc të Shtimes

 

“Gjatë kontrollit të realizuar derisa janë hapur dy rimorkio të kamionëve, janë vërejtur katër persona, të cilët pasi janë larguar më vonë janë hasur nga patrulla policore, të njëjtit janë identifikuar si: dy shtetas kurdë dhe dy  sirianë. Lidhur me rastin janë intervistuar dy të dyshuarit  meshkuj kosovarë të cilët me vendim të prokurorit, janë liruar në procedurë të rregullt, ndërsa personat e kontrabanduar janë dërguar në qendrën e pritjes”, thuhet në njoftimin e policisë./

Të ngjashme

111,400FansaPëlqeje
12,000NdjekësitNdjek

Të fundit