16 C
New York
Thursday, May 30, 2024

Buy now

Orsato njofton se do të pensionohet pas Euro 2024

- Advertisement -
Gjyqtari Daniele Orsato ka njoftuar se do të tërhiqet nga bota e arbitrimit pas pjesëmarrjes në Kampionatin Evropian 2024.

Orsato ka folur për Sky Sport Italia përpara turneut, i cili fillon në Gjermani më 14 qershor dhe do të përfundojë më 14 korrik.

Ai konfirmoi se karriera e tij do të mbyllet pas kompeticionit.

“Kam mbyllur një eksperiencë të mrekullueshme dhe jam shumë krenar, si për mua ashtu edhe për familjen time. Do të jap gjithçka, jam krenar për atë që kam bërë dhe do të vazhdoj të jap maksimumin deri në fund”, u shpreh Orstato.

Duke marrë parasysh përvojën dhe cilësinë e tij, Orsato është një nga kandidatët për të drejtuar finalen e EURO 2024.

Pra, a shpreson ai të shohë karrierën e tij me këtë punë më prestigjioze?

“Natyrisht, ajo që ne të gjithë shpresojmë është që Italia të fitojë turneun. Do të isha krenar dhe i lumtur nëse do të gjykoja finalen, por nëse Italia fiton, do të jem po aq i lumtur”.

Ai u përpoq të mbante lotët kur drejtonte ndeshjen e tij të fundit në Champions League.

 

Të ngjashme

111,400FansaPëlqeje
12,000NdjekësitNdjek

Të fundit