7.2 C
New York
Friday, December 1, 2023

Buy now

Përurohet shtatorja e Nënë Terezës në Lisbonë, merr pjesë edhe presidentja Osmani

Presidentja e vendit, Vjosa Osmani bashke me kryetarin e qytetit të Lisbonës, kanë përuruar shtatoren e shenjtores shqiptare Shën Tereza.

“Kjo shtatore nuk është thjesht një vepër arti, por mbi të gjitha, një urë që na lidhë me idealin e përjetshëm të shërbimit vetëmohues dhe dashurisë për të tjerët”, ka shkruar ndër të tjera Osmani.

Presidentja po qëndron për vizitë zyrtare në Portugali, me ç’rast është takuar me krerët më të lartë shtetëror të këtij shteti.

Të ngjashme

111,400FansaPëlqeje
12,000NdjekësitNdjek

Të fundit