9.3 C
New York
Tuesday, March 28, 2023

Buy now

lajme

105,454FansaPëlqeje
12,000NdjekësitNdjek

BOTA

ekonomi

OPINIONE

sport

rozë

“Pas sulmit familjarët duan t’i nxjerrin banorët”, Olti Curri zbulon se kur do jetë finalja e madhe

Në orët e para të së hënës ka ndodhur një vrasje në ambientet e “Top Chanel”. Të shtënat e armëve i kanë dëgjuar edhe disa nga banorët e “Big Brother VIP Albania”. Lidhur më këtë ngjarje kanë reaguar persona të ndryshëm se reality’shou “BBVA” duhet të...

kulturë

MODA

shëndeti

këshilla mjekësore

Si të bëni dallimin mes urisë së vërtetë dhe asaj emocionale?

Njerëzit hanë për arsye të ndryshme që shkojnë përtej urisë. Ndonjëherë, mërzia, stresi, trishtimi por edhe lumturia nxisin një uri të pashpjegueshme. Ka raste kur nevoja...

këshilla mjekësore

Tavë me mish qengji dhe spinaq – Receta me shije të përkryer

Kjo është një recetë me shije të mrekulleshme e cila padyshim do të shndërrohet në ndër më të preferuar në familjen tuaj.  Përgatitet thjeshtë dhe...

teknologji

Apple lançon iOS dhe iPadOS 16.4

Nëse keni një pajisje Apple, atëherë kontrolloni njoftimet: Apple zyrtarisht ka lançuar përditësime për secilën prej platformave madhore. macOS 13.3 dhe iOS/iPadOS 16.4 si...

Rritet varësia kronike e fëmijëve nga mediat sociale

Në Gjermani rreth 6% e fëmijëve dhe të rinjve janë të varur në mënyrë kronike nga “gaming” dhe mediat sociale – kjo shifër është...

Meta është duke zhvilluar “AI personas” për Instagram, Facebook dhe WhatsApp

Meta po i bashkohet Google, Microsoft dhe emrave të tjerë të mëdhenj që investojnë në inteligjencë artificiale të stilit ChatGPT. Mark Zuckerberg zbuloi se...

auto

Kjo është mënyra si të kurseni karburant në veturën tuaj

Ndryshoni këtë shprehi dhe do të kurseni para. “A është frenimi me motor vërtet i keq për veturën, ndërkaq frenimi me këmbë i mirë?” –...

kuriozitete

Mit apo e vërtetë? A tërheqin fatin e keq macet e zeza?

Të gjithë keni dëgjuar se duhet të kaloni rrugën nëse shihni një mace të zezë duhet të bëni tre hapa prapa sa më shpejt që të mundeni. E çmendur, apo jo? Por fakti është se paragjykimet për macet e zeza janë të shumta. Vite më parë, ata konsideroheshin si bartës të fatit të keq dhe...