16.2 C
New York
Thursday, May 30, 2024

Buy now

Osmani: Kosova është sot storie suksesi e mbështetjes së ShBA-së

- Advertisement -

Presidentja e Kosovës Vjosa Osmani, po e zhvillon një vizitë zyrtare në Shtetet e Bashkuara të Amerikës.

Në mesin e shumë takimeve, ajo e zhvilloj edhe një takim në “World Affairs Council” në Dallas.

Aty i diskutua mbi rrugëtimin e Kosovës dhe zhvillimet në vend në dritë të dinamikave sfiduese globale.

Osmani tha se “Kosova është sot storie suksesi e mbështetjes së SHBA-së”.

“Teksa Serbia me miqtë e saj po duan të godasin vlerat e etabluara nga mbështetja amerikane duke punuar kundrejt gjithçkaje që kanë bërë SHBA-të në rajonin tonë”, tha Osmani.

“Prandaj, angazhimi dhe mbështetja e vazhdueshme për garantimin e sigurisë në Kosovë dhe në rajon, është garancë për siguri në tërë kontinentin evropian, por edhe në SHBA, po ashtu”, theksoi ajo.

Të ngjashme

111,400FansaPëlqeje
12,000NdjekësitNdjek

Të fundit