25.7 C
New York
Friday, July 19, 2024

Buy now

Osmani bën homazhe para arkivolit të Ismail Kadaresë

- Advertisement -

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani ka bërë homazhe para arkivolit të shkrimtarit, Ismail Kadare.

Osmani ka qenë e shoqëruar nga bashkëshorti i saj, Prindon Sadriu.

Homazhet po mbahen në Teatrin Kombëtar të Operës dhe Baletit në Tiranë.

Ndryshe, shkrimtari i madh shqiptar Ismail Kadare u nda nga jeta mëngjesin e 1 korrikut, në moshën 88-vjeçare duke lënë pas tij një pasuri të madhe letrare që është përkthyer në 45 gjuhë të botës.

Të ngjashme

111,400FansaPëlqeje
12,000NdjekësitNdjek

Të fundit