25.2 C
New York
Wednesday, July 17, 2024

Buy now

Nesër mbahet seanca e Kuvendit Komunal të Prishtinës, Vetëvendosje heq dorë nga pozita e kryesuesit

- Advertisement -

Nesër me 5 janar asamblistët e Kuvendit Komunal të Prishtinës do të mblidhen për të zgjedhur kryesuesin.

Nëse i njëjti nuk zgjidhet gjatë ditës së nesërme, Kuvendi Komunal i Prishtinës shkon në zgjedhje të reja të jashtëzakonshme

Pavarësisht se ka numrin më të madh të asamblistëve Lëvizja Vetëvendosje ka hequr dorë nga pozita e kryesuesit të Kuvendit Komunal.

Asamblisti nga kjo parti Gëzim Sveçla thotë se zgjedhja e kryesuesit është përgjegjësi e Përparim Ramës.

“Është detyrë, përgjegjësi dhe obligim i kryetarit të sapo zgjedhur dhe partisë së tij LDK, që ta bëjnë konstituimin e asamblesë dhe rrjedhimisht është në duar të tyre që ta zgjedhin kryesuesin e Kuvendit”, deklaroi për RTV Dukagjinin Sveçla.

Por se kush është propozuar për këtë pozitë nuk është bërë e ditur as nga LDK e as nga partia e tretë në Prishtinë, PDK.

Të ngjashme

111,400FansaPëlqeje
12,000NdjekësitNdjek

Të fundit