25.2 C
New York
Wednesday, July 17, 2024

Buy now

LV-ja e PDK-ja afër arritjes së koalicionit: Kështu pritet të ndahet “torta e pushtetit”

- Advertisement -

Drejtuesit e Lëvzijes Vetëvendosje dhe të PDK-së në Gjilan janë duke zhvilluar takim në këto momente.

Merret vesh se këto dy parti janë shumë afër të arrijnë koalicion për bashkëqeverisje.

”Në këto momente po zhvillohet takimi ndërmjet drejtuesve të VV-së dhe të PDK-së në Gjilan. Në takim po marrin pjesë kryetari i Gjilanin Alban Hyseni, derisa nga PDK kryetari i degës, Riad Rashiti dhe ish- kandidatja për kryetare Leonora Morina- Bunjaku”, thotë burimi i Gazeta Blic.

Merret vesh se të dy palët janë afër dakordimit që PDK t’i marrë katër drejtori dhe nënkryetarin.

“PDK do t’i marrë 4 drejtori dhe në kryetarin”, potencoi ky burim, derisa pritet që shpejt të dalin edhe me njoftim për detajet.

Zyrtarisht as nga VV e as nga PDK nuk kanë komentuar deri më tani rreth takimit dhe marrëveshjes eventuale.

Ndryshe, Alban Hyseni e mposhti në balotazh Lutfi Hazirin e LDK-së.

Të ngjashme

111,400FansaPëlqeje
12,000NdjekësitNdjek

Të fundit