22.7 C
New York
Thursday, July 18, 2024

Buy now

Mos-njoftimi për takimin me presidenten Osmani, presidentit malazez i vjen edhe një reagim

- Advertisement -

Ish-kryediplomati i Malit të ZI, Miodrag Vlahoviq, i ka reaguar presidentit të vendit të tij Jakov Milatoviq pasi s’e bëri publik takimin me presidenten e Kosovës, Vjosa Osmanin.

Vlahoviq ka thënë se ky ishte një takim i vërtetë e jo ato kur fotografohesh në këmbë me ndonjë lider.

“Kjo ishte, pra, një bisedë e vërtetë, jo ato kur fotografohesh në këmbë me ndonjë burrë shteti dhe më pas e shpallni “bisedë”. Nuk e pashë tëeetin tuaj?”, ka shkruar Vlahoviq.

Ai më pas i është drejtuar Vjosa Osmanit të cilën e ka falënderuar për miqësinë dhe ia ka uruar Bajramin

Të ngjashme

111,400FansaPëlqeje
12,000NdjekësitNdjek

Të fundit