1.2 C
New York
Thursday, December 7, 2023

Buy now

Matoshi: Albini, i bukuri i popullit me sanksione, Vuçiqi, çetniku pa sanksione

Në kuadër të debatit në “Politiko”,  duke diskutuar rreth paralajmërimeve të kryeministri i vendit Albin Kurti për mobilizimin e ushtrisë serbe, ka pasur përplasje në mes komentatorit politik Halil Matoshi dhe deputetit të LVV-së Enver Dugolli, ku Matoshi është shprehur i ashpër ndaj Dugollit me kritik ndaj krymenistrit të vendit Albin Kurti.

“Albini i miri, i bukuri i popullit me sanksione vendi i tij dhe me gjith sulmin dhe inkusjonin terrorist e ai Vuçiqi i keqi dhe qetniku, terroristi pa sanksione”, ka thënë ai.

Poashtu kritikat nuk kanë të ndalur nga Matoshi pasi që ai ka thënë për LVV-në se është e përbërë nga deputet të shkretë dhe nuk se kjo parti nuk do të kishte bërë asgjë pa opozitën.

Të ngjashme

111,400FansaPëlqeje
12,000NdjekësitNdjek

Të fundit