2.7 C
New York
Thursday, February 22, 2024

Buy now

Manuel Neuer mbështet idenë që Klopp të bëhet menaxher i Bayernit

Portieri dhe kapiteni i Bayern Munich, Manuel Neuer ka mbështetur idenë që Jurgen Klopp të bëhet menaxher i Bayernit pasi ai njoftoi vendimin e tij për t’u larguar nga Liverpool.

Klopp ka konfirmuar se do të tërhiqet nga detyrat e tij në Merseyside në fund të sezonit, duke përmendur lodhjen si arsyen e tij kryesore për t’u larguar nga loja.

Ai tashmë ka pohuar se nuk do të drejtojë kurrë një klub tjetër të Premierligës, ndërsa një periudhë pushimi dhe rikuperimi pritet të jetë në axhendën e tij nga vera.

Spekulimet kanë qenë të shumta për destinacionin e ardhshëm të Klopp, dhe gjatë një vizite në një klub tifozësh javën e kaluar, Neuer u pyet nëse trajneri karizmatik mund të merrte drejtimin e Bayernit, raporton 90min.com.

“Unë mendoj se varet nga ai. Unë nuk mendoj se FC Bayern ka asgjë kundër kësaj, sepse ai është një trajner i njohur, shumë i mirë, me përvojë, taktikisht i zgjuar, i cili ka fituar respekt të madh nga të gjithë futbollistët dhe sportistët dhe besoj se ai është padyshim një kandidat i mundshëm që mund të punojë për Bayernin në disa pika”, u përgjigj Neuer.

“Nëse ai dëshiron ta bëjë këtë është sigurisht punë e tij. Ndoshta ai dëshiron të marrë një pushim fillimisht. Ndoshta ai nuk e dëshiron më punën e përditshme – mund ta imagjinoj atë ndoshta të jetë trajner i ekipit kombëtar një ditë. Sigurisht, kjo varet kryesisht nga ai”.

Të ngjashme

111,400FansaPëlqeje
12,000NdjekësitNdjek

Të fundit