28.2 C
New York
Wednesday, May 22, 2024

Buy now

Mallorca e Muriqi sigurojnë mbetjen në La Liga

- Advertisement -

Mallorca e sulmuesit kosovar, Vedat Muriqi ka arritur që ta mposht sot Las Palmasin, duke e siguruar kështu mbetjen në La Liga edhe për një sezon.

Mallorca shënoi fitore prej 1-0 në shtëpi ndaj Las Palmasit me golin e Gonzalez në minutën e 29-të, e që i mjaftoi që edhe matematikisht ta sigurojë mbetjen në një nga ligat më të forta në botë.

Aktualisht, Mallorca ka 35 pikë, nëntë më shumë se Cadizi që është në vendin e 18-të me 26 pikë.

Muriqi këtë sezon ka arritur që të shënoj plot gjashtë gola dhe i ka dhuruar dy asistime.

Të ngjashme

111,400FansaPëlqeje
12,000NdjekësitNdjek

Të fundit