25.4 C
New York
Wednesday, July 24, 2024

Buy now

Kuvendi kalon Ligjin për Këshillin Prokurorial

- Advertisement -

Me 61 vota për, asnjë kundër dhe asnjë abstenim, Kuvendi i Kosovës ka miratuar në shqyrtim të dytë Projektligjin për ndryshimin dhe plotësimin e për Këshillin Prokurorial të Kosovës.

Po ashtu deputetët me 61 vota për votuan 19 amendamentet e propozuara nga komisioni funksional.

Në këtë votim kanë marrë pjesë vetëm deputetët e pushtetit.

 

Të ngjashme

111,400FansaPëlqeje
12,000NdjekësitNdjek

Të fundit