27.3 C
New York
Wednesday, July 24, 2024

Buy now

Kusari-Lila dhe Dimal Basha tentuan ta bindin deputetin Shabani të votojë në linjë me shumicën

- Advertisement -

Gjatë votimit të Projektligjit për letërnjoftimin, në momentin kur në votim u hodhën 13 amendamentet e mbështetura nga komisioni funksional për këtë projektligj në votim nuk mori pjesë deputeti nga radhët e komunitetit boshnjak, Bahrim Shabani.

Kryetarja e grupit parlamentar të mazhorancës, Mimoza Kusari-Lila provoi ta bindë Shabanin që të votoj për, EkonomiaOnline.

Në ndihmë Kusari-Lilës i erdhi edhe deputeti Dimal Basha. Përkundër insistimit të tyre, Shabani bashkë me 3 deputetë të tjerë, abstenuan.  Duke qenë së në votim morën pjesë 61 deputetë, projektligji kaloi.

Të ngjashme

111,400FansaPëlqeje
12,000NdjekësitNdjek

Të fundit