14.8 C
New York
Wednesday, March 22, 2023

Buy now

Kurti përkujtoi Gjingjiqin, Kajtazi: Veç edhe Millosheviqi na ka mbet me rehabilitu edhe po e kryejmë me Serbi

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, e ka përkujtuar kryeministrin e vrarë serb Zoran Gjingjiq në 20-vjetorin e vrasjes së tij, ditë më parë ai kishte përkujtuar edhe politikanin serb, Oliver Ivanoviq në pesë vjetorin e vdekjes së tij.

Përkujtime e tilla kanë nxitur reagime nga analistët.

Një nga ta është edhe Vehbi Kajtazi.

Kajtazi përmes një postimi në Facebook ka shkruar se vetëm edhe Milovsheviqi na ka mbet me “rehabilitu”, dhe sipas tij e “kryejmë me Serbi”.

Veç edhe Millosheviqi na ka mbet me rehabilitu edhe po e kryejmë me Serbi.” – ka shkruar Kajtazi.

te ngjashme

105,454FansaPëlqeje
12,000NdjekësitNdjek

te fundit