1.8 C
New York
Wednesday, December 6, 2023

Buy now

Kurti për Festivalin e Këngës: Ngjarje është e madhe për kulturën, Qeverinë dhe gjithë kombin

Kurti nga tapeti i kuq ka thënë se kjo ngjarje është e madhe për kulturën, Qeverinë dhe gjithë kombin.

“Është një ngjarje shumë e madhe kulturore, edhe për RTK-në edhe për MKRS-në, edhe për shtetin e Qeverinë tonë dhe për mbarëkombin. Është punuar shumë që të vihet në këtë ditë, kjo ngjarje e madhe e ka për ngjarje në vete edhe vendin, meqenëse siç kam marrë vesh nga Adi Krasta, i kanë nxjerrë 130 kamionë mbeturina nga këtu.” – është shprehur Kurti.

Ndër të tjera ai ka thënë se kultura gjithnjë e më shumë po bëhet artistike.

“Është shumë e rëndësishme që po bëhen bashkë artistët për kulturën e qytetarëve dhe kultura jonë po bëhet gjithnjë e më shumë artistike sepse kultura është ajo zakonshmëria, njëtrajtshmëria e një populli e shoqërie, e që gjithnjë e më shumë po bëhet më artistike. Do të vazhdojmë në këtë rrugë ku arti e kultura do të mbështeten, sepse janë të domosdoshme edhe për edukimin e rinisë por edhe për mirëqenien shpirtërore e intelektuale të popullit tonë.” – ka thënë kreu i Qeverisë për RTK.

Të ngjashme

111,400FansaPëlqeje
12,000NdjekësitNdjek

Të fundit