25.2 C
New York
Wednesday, July 17, 2024

Buy now

Konjufca uron qytetarët për Vitin e Ri

- Advertisement -

Kryetari i Parlamentit të Kosovës, Glauk Konjufca ka uruar të gjithë qytetarët për Festën e Vitit të Ri.

Shprehet optimist se viti 2022 “do jetë dëshmitar i një faze të ndritur zhvillimi për qytetarët dhe vendin tonë”.

Shkrimi i plotë i Konjufcës:

Të dashur qytetarë të Republikës së Kosovës,

Për shkak të pandemisë dy vitet e fundit ishin shumë të vështira, prandaj u detyruam të kërkonim forma të reja për organizimin e punës dhe jetës. Por pavarësisht këtyre kohëve sfiduese, ne u fokusuam me guxim e vendosmëri që t’i përmbushim qëllimet e përbashkëta dhe detyrat tona.

Dielli i vitit tonë të ri 2022 shënon fillimin e shanseve dhe vullneteve të reja. Jam optimist dhe plot shpresë që ky vit të jetë dëshmitar i një faze të ndritur zhvillimi për qytetarët dhe vendin tonë. Le të përparojmë së bashku për realizimin e aspiratave tona kolektive. Suksesi dhe gëzimi le të na ndjekin në çdo aspekt të jetës!

Ju uroj të gjithëve një vit të ri të begatë, plot shëndet e mbarësi në familjen tuaja.

Gëzuar 2022!

Të ngjashme

111,400FansaPëlqeje
12,000NdjekësitNdjek

Të fundit