22.9 C
New York
Thursday, July 18, 2024

Buy now

Ushtria shqiptare merr komandën e forcave të NATO-s në kufi më Rusinë

- Advertisement -

Kontigjenti i ushtrisë shqiptare ka marrë komandën e forcave të NATO-s në kufi më Rusinë.

“Kontingjenti shqiptar i Grupit Battle eFP të Letonisë mbajti së fundmi ceremoninë e transferimit të autoritetit në kampin Adazi.

Duam të falënderojmë anëtarët që po shkojnë në shtëpi për punën dhe përkushtimin e tyre të palodhur dhe mirëpresim anëtarët e ardhshëm në mision!”, thuhet në njoftimin e Prezencës së NATO-s.about:blank


Në postim janë publikuar gjithashtu pamje nga ceremonia e zhvilluar

Të ngjashme

111,400FansaPëlqeje
12,000NdjekësitNdjek

Të fundit